“Ne İzlesek?” Diyenler İçin 6 Farklı Film Önerisi

 “Ne İzlesek?” Diyenler İçin 6 Farklı Film Önerisi
Okunuyor “Ne İzlesek?” Diyenler İçin 6 Farklı Film Önerisi

6 Farklı Film Önerisi

 

KEFERNAHUM

Kafernahum

Nadine Labaki’nin yönettiği Lübnan yapımı 2018 çıkışlı drama filmdir.Film de, Zain adında bir çocuğun ailesinin istismarından kaçıp sokaklarda yaşam mücadelesi vermesini konu alıyor. Bu süreçte Zain, mülteci bir kadın ve onun bebeğine de göz kulak oluyor. Zain en sonunda ailesine dava açıyor ve mahkemede adalet arıyor. Cannes Film Festivali’nde ödül alan bu film izleyici tarafından büyük beğeni almıştır. Ayrıca gerçek hayatta da mülteci bir ailenin çocuğu olan Zain filmin çekimleri sırasında okuma yazma bilmiyormuş. Oyunculuk deneyimi de yokmuş. Filmin yönetmeni Nadine Labaki’ye göre Zain, 2018 de Norveç pasaportu almış ve 2018 yazından beri bu ülkede yaşamaya başlamış. Okuma yazma öğrenmiş ve okula gitmeye başlamıştır.

 

PERFECT SENSE (YERYÜZÜNDEKİ SON AŞK)

Perfect Sense

David Mackenzie’in yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Eva Green ve Ewan McGregor’un oynadığı, 2011 romantik/ dram ve bilimkurgu türündeki bu filmde, başarılı bir aşçı olan Michael ve doktor Susan’ın aşkı anlatılırken aynı zamanda dünyayı sarsan bir salgınla mücadele edilmektedir. Bu salgında insanlar duyularını kaybetmeye başlar. Peki duyularını kaybeden Michael ve Susan hala birlikte olabilecekler mi?

KINDERGATEN TEACHER (ANAOKULU ÖĞRETMENİ)

The Kindergarten Teacher

Sara Colangelo’nun yönetmenliğini yaptığı 2018 ABD dram filmidir. Oyuncuları ise; Maggie Gyllenhaal, Gael García Bernal, Rosa Salazar yer almaktadır. Filmin konusu şu şekildedir;  Lisa anaokulu öğretmenidir. Bunun yanı sıra okuldan sonra şiir dersine gitmektedir. Ama Lisa şiir yazma konusunda pek başarılı olamamaktadır. Bir gün okulda öğrencisi olan Jimmy’nin bir şeyler mırıldandığını duyar ve bunları not almaya başlar. Çocuk kendi aklından şiirler okumaya başlamıştır. Lisa çocuğu takıntı haline getirir ve tehlikeli bir yola başvurur….

 

GÖRÜNMEYEN MİSAFİR (CONTRATIEMPO)

görünmeyen misafir

Oriol Paulo’nun yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği  2016 İspanyol, dram ve gerilim türünde bir filmdir. Başrollerinde; Mario Casas, Barbara Lennie, Jose Coronado, Francesc Orella, Paco Tous yer almaktadır. Filmin konusu ise; Adrian adında varlıklı bir iş adamı bir otel odasında sevilisi Laura’nın cesedi bulunurken tutuklanır.  Uzman bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Ve gerçeklerin açığa çıkmasında Virginia büyük rol oynar…

 

THE NOTEBOOK

the notebook

Nick Cassavetes’in yönetmenliğini yaptığı, Nicholas Sparks’ın aynı isimde olan romanından uyarlanmış bir filmdir. Başrollerini Ryan Gasling ve Rachel McAdams yer almaktadır. 2004 yılında çekilen bu film, bir huzurevinde kendini Duke diye tanıtan yaşlı adamın elindeki not defterinden bir hikaye anlatmasıyla başlar. Bu hikayede; 1940 yıllarında iki gencin ekonomik, sınıfsal farklılıklara rağmen yaşadığı büyük aşkı konu edinir. Noah genç bir delikanlıdır ve odunculuk işiyle uğraşmaktadır. Allie, ise kültürlü, zengin bir ailenin kızıdır. Allie’nin ailesi bu aşkı desteklememektedir. Onları bir ayrılık bekler…

LITTLE WOMEN

little women

Louisa May Alcott’ın aynı isimdeki romanından uyarlanan bir filmdir. Greta Gerwig’in yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, başrollerinde ise Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen ve Laura Dern’in yer aldığı Amerikan dönem-dram filmidir. Film, iç savaş yıllarında geçmektedir. Babalı savaşa giden ve anneleriyle yaşamlarını sürdürmeye çalışan, her zorluğu birlikte aşmaya çalışan dört kızın hikayesini anlatır. 2020 yılı En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ını da almaya hak kazanmış bir filmdir.

Yorum Yap