ARAYIŞ

 ARAYIŞ
Okunuyor ARAYIŞ

Doğduğumuz andan itibaren bir arayış içerisindeyiz. Bebeğin annesinin memesini araması gibi hayattaki amacımızı öğrenmek için girdiğimiz çaba gibi sürekli olarak hayatımızın devamında bir arayış içerisindeyiz.

Salda gölü nerede, hangi şehirde? Salda gölü özelliği ve konumu - Son Dakika Haberleri Milliyet

Doyumsuz olarak devam ettiğimiz yaşantımızda her dönem farklılık, yenilik, ortam değişikliği veya yeni bir hayat arayışına giriyoruz. İçerisinde olduğumuz ortamdan rahatsızsak ortamın koşullarını değiştirmek yerine yeni çevre yeni insanlar yeni bir grup arayışına giriyoruz. Rahatsız olduğumuz mekanı değiştirmek anlık olarak bizi rahatlatsa dahi kısa süreli etki bırakıyor ve tekrar başka bir arayış içerisine giriyoruz. Yenilenen dünyada sürekli olarak gündem değişen bir hayatımız olsa dahi içinde bulunduğumuz koşulları oturup değerlendirmek ve nereden başlayabilirim diye düşünmek gerekiyor. Elbette ki ortam değişikliği yapabiliriz fakat bunu içinde bulunduğumuz koşullardan değil çözüm üretip ürettiğimiz çözüm de işe yaramazsa o zaman arayış içine girmeliyiz. Bazı arayışlar kişiliğin oluşmasında ve çevre koşullarının değişmesinde etkilidir.  Yetersiz arkadaşlıklar, mutsuz edici bir evlilik veya sıkıcı bir iş ortamından sonra bir arayışa girilebilir. Lakin hayatımızın her anında hemen arayışa girmek kişiliği olumsuz etkiler ve motivasyonu düşürür. Sürekli değişen çevre koşulları bireyin sürekli olarak arayışa girmesi bölünmüş bir karma etki bırakır.

Salda Gölü'ne uydudan takip

Yeni arayışlara girmek hayatın anlamını öğrenmek için yeni koşullarla karşılaşmak zor olduğu kadar olumlu etkiler de bırakır. Her arayış kişilikte bir iz bırakır. Bırakılan bu izi olumlu veya olumsuz olarak değerlendirmek ve yön vermek kişinin kendi yaşantı ve tecrübelerine bağlıdır.

Yorum Yap