Bir Film Tanıyalım

Okunuyor Bir Film Tanıyalım

hmm yıllık arınma mı? kulağa o kadar da absürt gelmiyor bence daha önce hiç birinden onu öldürecek kadar nefret ettiniz mi? evet evet birbirimizi kandırmayalım hepimiz yaşamışızdır kimimiz cesaret edememiştir kimimiz de sonuçlarından korkmuştur peki ya bunun bir sonucu olmasaydı hayatınıza eskisi gibi devam edebilecek olsaydınız sırf zevk için birilerini öldürür müydünüz? evett filmimizin konusu tam olarak bu yılın bir günü 12 saat boyunca tüm suçlar yasal hale geliyor hani başkasının özgürlüğünün başladığı yerde bizim özgürlüğümüz biter ya hah işte o tamamen ortadan kalkıyor özgürlüğün bir üst seviyesi diyebiliriz bence isteyen istediği her şeyi yapabilir hırsızlıktan tutun cinayete kadar aklınıza ne geliyorsa. İnsanların arınmaya ihtiyaç duymalarının sebebi içlerindeki kin ve nefretin sadece 12 saatte yok olacağını daha doğrusu bir süreliğine de olsa geçeceğini düşünmeleridir.

Filim 5 seriden oluşuyor  serinin ilk filmi 2013 yılına kadar gidiyor her birinin ana konusu yıllık arınma olsa da her bölümde ilgi çekici ve heyecanlı konular ele alınıyor  özellikle aksiyon ve gerilim filmi tutkunları için kesinlikle izlenmesi gereken film serileri arasındadır. Serinin ilk filmi olan Arınma Gecesi ailenin en küçük çocuğu olan Charlie’nin tanımadığı bir adamı arınma gecesinde eve almasıyla tüm zorluklar başlar.

Eve aldıkları adamın peşinde olan kana susamış Kibar (lider) ve arkadaşları  için böylelikle yeni bir oyun başlamış olur. Nefes kesen anlarıyla izleyiciyi ekrana kitlemeyi başaran arınma gecesi başarıyı  5 film ile yakalıyor. Serinin ikinci filmi olan Arınma Gecesi Anarşi serideki en beğendiğim filim olabilir.Konusu arınma gecesinde sokakta kalan anne ve kız , bir çift ve oğlunu öldüren kişiden intikam almak isteyen bir adam tüm katillerinin arasında gecenin bir vaktinde dışarı da kalıyor peki onları kim kurtaracak? hayatta kalmayı başarabilecekler mi? evett bu  tüm bu sorular arasında filmi merak etmemek elde değil . Filim serisi gerek oyuncularıyla gerekse kaliteli ses efektleriyle izleyicinin dikkatini çekiyor .WhatsApp Image 2021 09 18 at 23.15.16

Yorum Yap