Cildinizi 5 Adımda Canlı Tutun

 Cildinizi 5 Adımda Canlı Tutun
Okunuyor Cildinizi 5 Adımda Canlı Tutun

Sağlıklı, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak hepimizin hayali. Peki bu hayale kavuşmak çok mu zor? Cildi gerek duyduğu bakımı düzenli bir şekilde uygulamakla hiçte zor değil. Cildinizi 5 Adımda Canlı Tutun 5 altın kural!

1.Cildinizi Temiz Tutun

Gün içerisinde Cildimiz çok fazla toz, kir ve makyaj ürünleri gibi kimyasal maddelerin etkisine maruz kalmakta. Bu durumda cildimiz de siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Cildimizi bu etkilerden koruyabilmek için cilt tipimize uygun yüz temizleme jeli, suyu ya da köpüğü gibi cilt temizleme ürünleri ile sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere temizlememiz gerekir.

cildinizi temiz tutun

cildinizi temiz tutun

2. Nemlendirmeyi Unutmayın

Cilt yıkandıktan sonra kurur ve nemlendirilmezse, normalden fazla yağ salgılar. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici hem cildinizin nem dengesini korur hem de içerdikleri besinlerle cildinizin ihtiyaç duyduğu besin dengesini korur.

3. Yeterli Su Tüketimine Dikkat Edin

Cildi doğal yoldan nemlendirmenin en iyi yolu bol miktarda su tüketmektir. Günden 8-10 bardak su içmek cildinizi nemlendireceği gibi günlük su ihtiyacımızı da karşılamış olur.

4.Uyku Düzeninize Dikkat Edinyağ

Uyku esnasında biraz daha fazla salgılanan büyüme hormonu cildimizin canlı, diri, parlak ve genç kalmasını teşvik ediyor. Günde 7-8 saatten az uyumak vücudun iyileşme mekanizmasında bozulmalara ve ufak sivilcelerin bile iz bırakarak iyileşmesine sebep olur.

maske yapmayı unutmayın

maske yapmayı unutmayın

5.Haftada En Az Bir Kere Maske Uygulayın

Cildinizin ihtiyacına göre düzenli maske kullanımı cilt problemlerinize iyi gelecektir. Eğer sivilce oluşumundan şikayetçiyseniz 2 tatlı kaşığı karbonat ve 2 tatlı kaşığı ılık suyla elde ettiğiniz macun kıvamında ki karışımı cildinize sürüp 20 dk. Bekledikten sonra yıkayarak cildinizde sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olmakla birlikte hem temizlemiş hem de ölü hücrelerden arındırmış olursunuz.

Yorum Yap