Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?

 Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?
Okunuyor Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar?

Yaşadığımız evren üzerinde 8 milyara yakın insan yaşamaktadır. Bu kadar insan çokluğunun olduğu yerde; farklı kültürler, farklı düşüncede insanlar ve birbirinden farklı ilişki türleri vardır. Mesela en basitinden; babaannelerimizin ve anneannelerimizin zamanındaki yaşanmış sevdalar veyahut şairlerimizin, yazarlarımızın aşkları, sevdaları… Onlar, gerek dile getirirken gerekse yaşarken mütevazilik ve bazen kavuşamayacağını bildiği halde bile sevmekten vazgeçmeyenler ile doluyken; günümüzde aşk, sevda kavramı neleri ifade etmekte olduğunu erkeklerin gözünden kadınlara tüyolarla devam edelim 🙂

erkekler ne söyler kadınlar ne anlar?

Erkeklere Göre Ön Planda Olan Duygu Veya Düşünce Nedir?

Erkeklere göre ilişkilerde ön planda olan şey bazı insana göre saygı, bazısına göre kıymet verme, bir başkasına göre ise sadakat olmuşken bambaşka birine göre de birbirlerine sevgi ile bakan iki çift göz olmuştur. Bunlar kişilerin bir ilişkide gerek evlilikte, gerekse sevgililikte, ilişkilerinin merkezinde bulundurduğu kavramlardır. Saygı isteyen kişi; “Tercihlerime ve aldığım kararlar doğrultusunda bana saygı duysun.” diyebiliyorken; kıymet vermesini isteyen kişi; “Birinin mutluluğu, diğerinin mutlu olmasına vesiledir.” diyerek kendisini ifade etmiştir. Sevgi ise zaten bambaşka bir durumdur. Her aşk romanlarına, şiirlere ve bazen gözümüzün önünde bile bizzat şahit olduğumuz tebessümden, bakıştan anladığımız naif bir duygudur.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak size göre bir ilişkinin merkezinde, ilişkiyi birbirine bağlayan en önemli unsur nedir? Kendinize karşı dürüst olmayı ihmal etmeyin derim 🙂

Erkeklere Göre Ön Planda Olan Duygu Veya Düşünce Nedir?

Bu sorunun cevabı büyük bir çoğunlukla yalan, aldatılmak ve ihanet gibi etkenler olurken; karşındaki kişiyi yok saymak, ilgi göstermemek de ilişkiyi bitirme unsurları arasında görülmektedir.

Peki, kendi açından düşünürsen bir ilişkiyi bitiren en önemli unsur nedir?

aşkın resmi

Erkekler Ne Söyler?

Erkekler genelde duygularını aniden partnerine ifade edemeyen ama bir o kadar duygusal; ağır ağabey takılan fakat çıtkırıldım tarafları da olan; genelde sorunlarını partneri ile paylaşırken zorlanan, hiç paylaşmamayı da tercihlerinin arasında bulunduran lakin bir o kadar da “Yanındayım, destekçinim. Bunların da üstesinden geleceğiz.” gibi cümleleri hissettirdiğinizde sizinle paylaştığı ortak noktaların artacağı birer eş, birer sevgilidirler. Bunları gerek jest ve mimikleri ile gerekse bizzat söyledikleri sözler ile veyahut günlerin, ayların hatta yılların vermiş olduğu tecrübe ile anlamış olacaksınız.

İşte bütün bunları göz önüne bulundurarak; bazen bir bakış, bazen tek bir hareket o insanın doğru kişi olup olmadığını hissettirir. Realist olmak gerekirse ayaklarınızı yerden kesecek birisini ve aynı zamanda ayaklarınızı o zeminde sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacak birisiyle birlikte olmanız taraftarıyım. Sizi hangi kararı alırsanız alın destekleyen, sizin arkanızda duran, sizi olduğunuz gibi kabul eden, aşırıcılığını sevgisinde, saygısında ve ilgisinde gösteren, güler yüzlü, merhametli, anlayışlı insanlarla yaşamınızı devam ettirmenizi dilerim.  İyi günler dilerim.

Yorum Yap