Evimize Enerji Veren Bitkiler

 Evimize Enerji Veren Bitkiler
Okunuyor Evimize Enerji Veren Bitkiler

1-Bambu

pexels toni cuenca 405034

Şans bambusu olarak da bilinen bambu çoğu inanışa göre bulunduğu alana ve ona sahip olan kişiye enerji iyilik ve şans getirir. Bir çok dileği olan insan bir kavanozun içine dileği sayısınca bambu koyar. Örneğin iş ,sağlık ve zenginlik isteyen bir kişi bu inanışa göre bir kavanoza üç bambu koyması gerekir .Çin kültüründe de önemli yere sahip olan bambu ise sayılarla ifade ediliyor. İki bambu sevgi ve aşkı, beşe kadar mutluluğu, yediye kadar sağlığı ,dokuza kadar iyi geleceği temsil eder.21 bambu ise şansların en yücesi anlamına gelmektedir.

pexels van l 4299556

2-Aloe Vera

Hepimizin cilde çok iyi geldiğini bildiğimiz aloe vera, aslında evimize ve bulunduğu ortama pozitif enerji yayan bir bitkidir. Ortamdaki kirli havayı ve kötü enerjiyi çekmesiyle bilinir. Sarardığı zaman kötü enerjiyi çektiği için bizi koruduğu inancı da vardır. Bir çok türü olmasına rağmen bütün aloe veralar aynı özelliği taşır.

pexels teona swift 6913654

3-Kaktüs

Kaktüsleri neredeyse herkes sever. Genellikle minik ve yuvarlak olanlar evlerde tercih edilir. Köpekler kaktüslerden hoşlanmazlar çünkü kaktüslerinde köpekler gibi koruyucu özellikleri vardır. Kaktüsler olumsuz bilgi ve hisleri uzun süre depolarlar. Savaşçı bir bitki olduğuna inanılan bu bitki ortamda bulunan kötü niyeti kendine çeker . Yakında bulunan saldırgan ve öfkeli kişi uzun süre kaktüsün yanında bulunduğunda aktif enerjisini kendine çektiğinden öfke dinmeye başlar. Kaktüsler iyi enerjiyi de çekebilmektedir  ve bir süre sonra çektiği enerjiyi boşaltacağı için olumsuzluk anından sonra kaktüsle konuşmak onun iyi enerji yaymasını sağlayacaktır.

4-Nane

pexels dominika roseclay 2686987

Uzmanlara göre sabahları taze nane veya nane yağı koklamak gün içerisindeki enerjimizi yükseltmektedir. Meditasyon için önemli bir unsur olan nane, ortamdaki sert havayı yumuşattığından eski çağlarda enerji ve meditasyon için yakılırmış. Günümüzde ise bu şekilde yakılan bir çok tütsü bulunmakta. Bazı inanışlara göre nane kıskançlığı savuran bir bitkidir.

5-Kasımpatı

pexels pallavi 7037394

Kasım ayının hüzünlü güz güzeli, en gösterişli çiçeği kasımpatı  ortamdaki zehirli gazları kendine çeker. Bolluk bereket ve kazanç sağladığına inanılır.

6-Yasemin

pexels kris moklebust 8438322

Yasemin aradaki bağı kuvvetlendirip ilişkiye iyi enerji yaydığı için çiftlerin bitkisi olarak bilinir. Ruhsal olarak romantik bir enerji yayar .

Yorum Yap