How I Met Your Mother, Efsane – vi Dizi …

Durum komedisi sevenler için...
 How I Met Your Mother, Efsane – vi Dizi …
Okunuyor How I Met Your Mother, Efsane – vi Dizi …

Evde kaldığımız bu dönemlerde can sıkıntısından patladığımız anlar oluyor. Ne yapsam diye düşünüp taşındığımız güzel bir dizi olsa da izlesek dediğiniz zamanlar. İşte tam o sırada How I Met Your Mother devreye giriyor. D Evde kaldığımız bu dönemlerde can sıkıntısından patladığımız anlar oluyor. Ne yapsam diye düşünüp taşındığımız güzel bir dizi olsa da izlesek dediğiniz zamanlar. İşte tam o sırada How I Met Your Mother devreye giriyor.
Dizi 9 sezondan oluşan bir durum komedisidir. Her bölüm 20’şer dakika ve her sezon da 20 küsür bölümden oluşmaktadır. Dizi başroldeki Ted Mosby’nin 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlar. Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin çok yakın arkadaşlardır. Sürekli gittikleri bir bar ve oturdukları bir masaları vardır.

How I Meet Your Mather Sahneleri

Ted ve Marshall üniversiteden beri arkadaşlardır. Marshall ve Lily üniversiteden beri sevgilidirler. Barney Ted ile barda tanışmış ve hemen arkadaş olmuşlardır. Robin ise Kanadalıdır.  Bir televizyon programında sunucudur. Ted ile tanışmasıyla gruba dahil olmuştur.

Ted mimardır ve hayali New York da gösterişli bir bina yapmaktır.

Marshall ise avukattır onun hayali ise çevreci bir avukat olmaktır.

Lily ise anasınıfı öğretmenidir onun hayali ise ressam olmaktır.

Robin ise haber spikeridir hayali  işinde yükselmektir.

Barney’e gelince son sezona kadar ne iş yaptığını bilmiyoruz .

Ted dizide çok samimi, arkadaşlarına çok bağlı, herkesin yardımına koşan ve “doğru kızla” evlenmek isteyen biridir. Evet 9 sezon boyunca doğru kızı aramıştır ve bir kız bir erkek çocuk istemiştir. Her zaman vurgular. Ted kendine uygun kadını bulana kadar bir sürü kızla çıkmış ve hepsinin de doğru kız olduğuna inanmıştır.

 

How I Meet Your Mather Sahneleri

Lily ve Marshall ise birbirlerine çok bağlı, eğlenceli ve çok uyumlu çifttir. Birbirlerine Lilypad ve Marshmallow diye hitap ederler. Marshall iyi kalpli Lily ise tam bir akıl hocasıdır. Bir anda gülüp hemen sonrasında hüzünlenebilirler. Her kriz anında da hemen Lily ve Marshall’ın yanına koşarlar.

How I Meet Your Mather Sahneleri

Gelelim Barney’e biraz çapkın (birazdan fazla olabilir) kadınlara ilgisi fazla asla “aşık olmayacağını sanan”  zengin ve sürekli takım elbise giyen çok eğlenceli bir karakterdir.

Kadınları tavlamak için bir “av rehberi” kitabı vardır. Kimseyi dinlemez sürekli meydan okur.

“Legeeeeend wait for it daryy” sözüyle hafızanıza kazınacağından çok eminim.

How I Meet Your Mather Sahneleri

 

Robin ise babası onu erkek gibi büyütmüştür. Kanadalıdır grupta bir hayli dalga konusu olur.  Kendisi çok güzel ve başarılıdır. Asla çocuk istemez onun yerine kariyer yapmak için uğraşır.

Böyle eğlenceli kişilikler bir araya gelince bi hayli eğlenceli bölümler ortaya çıkmaktadır. Bir oturuşta bir çok bölüm bitireceğinizden ara ara gözlerinizin dolacağı, keşke böyle arkadaşlarım olsa diyeceğiniz  bir dizi.

Bittiğinde büyük bir boşluğa düşeceğiniz “efsaaa- nevi”  efsanevi bir dizi.

Bunlara ek olarak da gerçekten İngilizcenizi olumlu yönde etkileyen her bölümden sonra kendinizi İngilizce konuşurken bulacaksınız.

Anlatacak o kadar çok şey var ama daha fazla spoiler vermemek adına yazımı burda bitiryorumm.  Şimdiden keyifli seyirler dilerim.

Yorum Yap