İyi Hissettiren Film Önerileri

 İyi Hissettiren Film Önerileri
Okunuyor İyi Hissettiren Film Önerileri

İyi Hissettiren Film Önerilerini sizler için derledim. İyi okurlar.

 

LITTLE MISS SUNSHİNE

little miss sunshine

Yönetmen: Valeria Faris, Sonathan, Dayton, Steve Carell

Oyuncular: Abigail Breslin, Paul Dano, Alan Arkin, Greg Kinnear,

Hoover ailesi birbirlerinden farklı karakterlere sahip bireylerden oluşmaktadır. Ailenin en küçük kızı Olive’in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmak ve birinci olmaktır. Bütün aile eski bir minibüse atlayarak yola çıkarlar, bu yolda eğlenceli olaylar da yaşanır ama en önemlisi birbirlerini daha iyi tanırlar.

“Gerçek kaybeden, kazanmayan değildir. Gerçek kaybeden; kaybetmekten o kadar korkar ki kazanmayı denemez bile.”

 

BREAKFAST AT TIFFANIY’S

breakfast at tiffany's

Yönetmen: Blake Edwards

Oyuncular: Audrey Hepburn, George Peppard, Patrica Neal

Holly, New York sosyetesinde neşeli halleriyle, çılgın tavırlarıyla, renkli kişiliğiyle epey dikkat çekmektedir. Apartamanına yeni taşınan yazar Paul’a karşı ilgi duymaya başlar. Ve aralarında geçen romantik ilişki anlatılır. Audrey Hepburn’un nefis oyunculuğuyla keyifle izleyeceğiniz bir film. Filmde Audrey Hepburn tarafından seslendirilen Moon River parçası da oldukça başarılı.

“Ben kimseye ait değilim; hiç kimse kimseye ait olmaz. Şu kedi gibiyim, isimsiz bir serseri. Biz kimseye ait değiliz, kimse bize ait değil. Birbirimize bile ait değiliz.”

 

THE PURSUIT OF HAPPYNESS ( UMUDUNU KAYBETME)

umudunu kaybetme

Yönetmen: Gabriele Muccino

Oyuncular: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton

Chris, maddi zorluklar çeken, işinde sorunlar yaşayan biridir. Bunun yanında iyi bir baba ve iyi bir eştir de.  Ama eşi bu zorluklara daha fazla katlanamaz ve onu terk eder. Oğluyla beraber kalan Chris, evlerinden de atılır. Oğluyla sokaklarda kalırlar. Ama onları güçlendiren, aralarındaki sevgi bağı her şeyden kuvvetlidir ve onlara güzel yollar açar. Gris Garder’in biyografisi niteliğinde olan bu filmin sonunda onu da görmek mümkün…

“Kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme.. Bir hayalin varsa onu korumalısın… Bir şeyi istiyorsan, git ve al.”

 

FORREST GUMP

 (Forrest Gump).

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

Forrest, düşük IQ  sahibi ve bu yüzden öğrenme güçlüğü çeken bir gençtir. Bunların yanı sıra atletik bir vücuda da sahiptir. Jenny adında bir kızla tanışmış ve ona aşık olmuştur. Tarihin önemli isimlerinden insanlarla tesadüfen tanışır ve yine tesadüfen Vietnam Savaşında da yer almıştır. Bu tesadüf olaylar onun hayatına dokunur ve önemli sonuçlar doğurur.

“Hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir.”

 

AMELIE

amelie

Yönetmen: Jean Pierre Jeunet

Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Jamel Debbouze

Anne ve babasını kaybetmiş bir kız olan Amelie bir gün taşındığı evin banyosunda, fayansın arkasında metal bir kutu bulur ve bunu sahibine ulaştırmak ister. Eğer bunun sahibini bulursa kendini insanları mutlu etmek için çabalayacaktır. Kutunun sahibini komşusunun yardımıyla bulur. Ve küçük ipuçlarıyla kutuyu sahibine ulaştırır. Bu olaydan sonra insanlara gizli gizli mutlu etmeye onların hayatlarına iyilik katmaya başlar. Bu iyilikleri yaparken kendi yalnızlığını da sorgulamaya başlayan Amelie’nin yalnızlığı Nino adında bir gençle son bulur ve aralarında keyifli aşk dolu günler başlar.

“Oysa ki siz bayım bir sebze bile olamazsınız. Çünkü enginarın bile bir kalbi vardır.”

 

KELEBEK VE DALGIÇ

kelebek ve dalgıç

Yönetmen: Julian Schnabel

Oyuncular: Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Marie-Josée Croze

Film, Yazar Jean-Dominique Bauby’nin hayat hikayesini anlatır. Bauby, üç haftalık bir komadan sonra uyanır ve felç hastalığına tutulmuştur. Vücudunun hiçbir yerini hareket ettirmez. Hareket ettirebildiği tek organı sol göz kapağıdır. Bauby, bir konuşma terapisti ile tanışır ve bu terapist ona yardım eder harfleri ona okur. Bauby durmasını istediği harfte gözünü kırpar.  Bu sayede insanlarla anlaşmaya başlar ve en önemlisi “Kelebek ve Dalgıç” kitabını yazar.

 

PATCH ADAMS

patch adams

Yönetmen: Tom Shadyac

Oyuncular:  Robin Williams, Philip Seymour Hoffman, Monica Potter

Hunter Patch Adams tıp fakültesine öğrenci olarak girer. Amacı hayata renk katarak, insanları eğlendirerek tedavilerine bu şekilde katkıda bulunmaktır. Ama hocaları bu olaya pek sıcak bakmaz ve onlardan tepki görür. Daha sonra yoksul hastalar için bir klinik açar ve ünü yayılır.

“Tanrı’nın bütün yarattıkları içinde sadece insanoğlu kendi türünü öldürüyor.”

Yorum Yap