Kafana Göre

 Kafana Göre
Okunuyor Kafana Göre

Kafana göre karışıklık. Bir an olur ki her şey karışık, saçma ve bıkkınlık getirir size. Karışıklık hissi çıkmaz gibi görünse de bence karanlık bir odadaki sessizliğin temsilidir. Siz o odadasınız. Karmaşıklığın çıkmazlık gibi göründüğü bir oda zannetmektesiniz orayı. Işıklar kapalıdır ve sırf siz görmediğiniz için o odada ışığı açmak için bir tuş yok diyemezsiniz. Her karanlığın bir tuşu vardır. Kendinize karanlığı bahane edeceğinize tuşu bulmaya odaklanın. Birçok yol vardır o tuşu bulmak için. Bu sırada karmaşıklığa kapılmamız çok normal. Sonunu düşünün. Bir gün o ışığı açıp o odadaki bir başka eşya olan aynaya bakacaksınız.  Yüzünüzde bir tebessüm, ruhunuzda o başarı azmi harlanıyor olacak.

Nereden başlamak gerek?

Birçok yolun olduğundan bahsettim. Şimdi ise püf nokta olan hangisinden başlayacağımıza geldik. Cevap çok basit aslında. Kafana göre seç bir yolu. Hangisi senin için iyiyse, yeterliyse ona yönel. İnsan kendi olunca bir yerlere gelir. Başkalarına göre günde 40 sayfa kitap okumalısınız. Fakat sana göre 30 sayfa yeterlidir. Başkası 40 der, 4. gün pes eder. Sen 30 sayfa der, 30. gün 900. sayfayı okursun. Önemli olan yolları denemekten vazgeçmemektir, hangi yolu seçtiğin değil. 

Bu kadar laf yapmışken benim de kafama göre denediğim bir şeyi sizinle paylaşayım. 

KAFANA GÖRE SAĞLIKLI KURABİYE TARİFİ

Not: Bu tarifi yaparken lütfen içinden gelen şekilde kafana göre davran.

Malzemeler;

  1. Un ( Kafana göre)
  2. Kabartma tozu ( 1 paket)
  3. Kakao ( Kafana göre)
  4. Yulaf ( Kafana göre)
  5. Ceviz ( Kafana göre)
  6. Hurma (Kafana göre)
  7. Pekmez ( Kafana göre)
  8. Süt ( Kafana göre)

Yapılışı;

Öncelikle bir kap koy önüne. Sonrasında ise un, kabartma tozu, kakao ve yulafı içine ekle. Cevizleri de ufaltıp ekle. Hurmaların içindeki çekirdeği çıkararak bir kaseye koy ve üstüne biraz sıcak su ekle. Hurmalar suyun içerisinde 10 dk bekledikten sonra tek tek ufalt ve kaba ekle. Malzemelerin üzerine ise sütü kıvama göre ekledikten sonra pekmezi de ekle. Son olarak oluşan karışımı biraz yoğur ve fırın kabına şekil vererek koy. 15 dakika pişirdikten sonra kurabiyemiz hazırrr.

 

Yorum Yap