Kendiniz Misiniz ?

kendiniz olun kendinizi sevin kendinizi tanıyın
 Kendiniz Misiniz ?
Okunuyor Kendiniz Misiniz ?

Son zamanlarda fark ettiğim birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. İnsanların sürekli o ne der bu ne der algısıyla yaşadıklarını görüyorum. Açıkçası bu gibi olaylar çok sinir bozucu geliyor bana çünkü insan özgür olmalı kendi olmalı birinin baskısıyla yaşamamalı ya da birini memnun etmek için sevmediği şeyler yapmamalı eğer yapıyorsanız da bu yazımdan sonra yapmayın. Bu ve bunun gibi olaylara biri dur demeli sanırım o kişi benim. Size hemen durun diyorum ve sizlere biraz da olsa bir şeyler katsın diye bu yazıyı yazıyorum. Umarım faydalı bir yazı olur. Bu yazımdan kendinize pay çıkarmayı unutmayın yoksa kızarım size. E başlayayım o zaman yazıma.

KENDİNİ SEV

Kendini Sev

Kendinize hiç sordunuz mu? Ben kimim? Gerçekten olmak istediğim kişi miyim? Yoksa el alem ne der diye kendimi keşfetmeyip, başkalarının istediği bir kişi miyim? Umarım siz ilk sorduğum kişisinizdir. Siz siz olun asla el alem ne der diye düşünmeyin çünkü adı üstünde el alem yani bizi ilgilendirmeyen kişiler. Siz onların umurunda değilsiniz onlar da sizin umurunuzda olmasın. Bu yüzden hayatınızı başkalarının lafı üzerine kurmayın.

 

O, sizin hayatınız ona siz yön vermelisiniz bir başkası değil. Biraz klişe olacak fakat bu hayata bir kere geleceksiniz. Onu da kendi istediğiniz gibi yaşayın başkaları için mahvetmeyin. Hayatın tadını çıkarmaya bakın gezin okuyun eğlenin kim ne derse desin umursamayın en güzel terapi bu. Başkalarının dediğiyle yaşarsanız hayat size zindan olur, çünkü başkaları sürekli konuşur hiç susmazlar sakın o fırsatı vermeyin açıkçası birçoğu da bir türlü sizin iyi olmanızı istemez. Onlara inat kendiniz olmaktan çekinmeyin bu sizi özel yapar kim özel olmak istemez ki. İnsanlar sizi her zaman iyi kötü eleştirecek. Kimisi değişmenizi isteyecek kimisi böyle kalmanızı.

 

Kimse size ne istediğinizi sormayacak bile işte tam bu sırada siz sorun kendinize ben ne istiyorum ne seviyorum diye. Tam bu sırada kendinizi dinleyin kendi kararlarınızı verin en önemlisi kendinize güvenin ve kendinize vakit ayırın. Nasıl istiyorsanız öyle yapın bu sizi daha mutlu eder. Birine bağlı kalmayın çünkü birileri bugün var yarın yok. Sonunda siz kendinizle baş başa kalacaksınız. Kendinizle baş başa kaldığınızda pişman olmak yerine mutlu ve huzurlu olmak istiyorsanız lütfen başkalarının sözlerine kulak asmayın. Şimdi soracaksınız nasıl kendimiz olacağız ? İlk önce kendinizi tanıyın ve kendinizi sevin bu çok önemli. Nasıl olmak istiyorsanız öyle olun yani kendiniz olmaya özen gösterin. Yapmacık hareketler istemediğiniz davranışlar sergilemeyin o an ne yapmak istiyorsanız onu yapın çünkü siz böyle daha güzelsiniz.

 

Aksi takdirde bu gibi olaylar sizi üzer ve kendinizden uzaklaştırır. İnsanın kendinden uzaklaşması en kötü şeydir düşünsenize kendinizi tanımıyorsunuz tam bir facia. Başkaları sizi tanımadan siz kendinizi tanıyın. Daha sonra en sinir olduğum şeyden bahsedeyim kendinizi asla bir başkasının kuklası yapmayın çok kukla istiyorsa gitsin alsın kendine siz kimsenin oyuncağı değilsiniz. Hayatınızdaki insanlar bırakın sizi siz olduğunuz için sevsin. Zaten olması gereken de bu değil mi? İsteklerine göre olan birini herkes sever önemli olan kişiyi olduğu gibi sevmektir ve olduğu gibi kabul etmektir. Siz de başkalarını olduğu gibi kabul edin ve sevin. Aynı zamanda lütfen kendiniz olun başkaları zaten var. Son olarak Ingrid Bergman’ın şu sözünü unutmayın “Kendiniz olun. Dünya, özgün olana hayran olur.”
Kendinize iyi bakın hoşça kalın.

Yorum Yap