Maske Mesafe Bir de Sivilce mi ??

Bu zor dönemde bir de sivilcelerinizi dert etmeyin...
 Maske Mesafe Bir de Sivilce mi ??
Okunuyor Maske Mesafe Bir de Sivilce mi ??

MASKE-MESAFE BİR DE SİVİLCE Mİ ???

Günlük hayatta hepimiz birçok stres, sıkıntı ve yoğunluk yaşarız. Bu yoğunluktan en çok vücudumuz etkilenir hele ki soğuktan kuruyan, makyajdan yağlanan cildimiz. Birde buna salgın döneminde eklenen maskeleri unutmayalım. Ergenlik döneminde ortaya çıkan ve bir daha peşimizi bırakmayan sivilcelere hep birlikte gardımızı almaya ne dersiniz?

Cildimizde çıkan sivilcelerin birçok nedeni var. Bunlar hormon bozukluğundan  tutun da yastık kılıfına kadar her şey etkiliyor. Sivilcelerimizden kurtulmak tamamen bizim elimizde haydi gelin yapmamız gerekenlerin bir kısmına bakalım.

Salgın döneminde çok fazla maske kullanıyoruz  ve bu maskeler cildimizde ki hava yollarını tıkayarak kırmızı renkli sivilcelere sebep olur.

Bu yüzden;

1)Eğer uzun saatlerde maske takmak zorundaysanız sık sık maske değiştirin ve cilt tipinize uygun maskeyi seçin.

2)Cildinizi günlük olarak temizlemeyi unutmayın. Cildinizi kükürt sabunuyla veya  bıttım  sabunuyla yıkarsanız kimyasala ihtiyaç duymadan cildinizi temizleyebilirsiniz.

Her derde deva olarak bilinen “sirke” mucizesinden bahsedelim biraz da.

3)Bir pamuk yardımıyla cildinize masaj yaparak uygulayın ve iki saat sonra cildinizi ılık su ile silin veya buz kalıplarında sirkeyi dondurarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Buzz gibi bir terapi uygulayalım cildimize.

4) Buz kalıplarını cildimizde masaj yaparak uygulayalım bu işlem kan akışını hızlandırır, cildi yeniler ve parlak bir görünüm kazandırır.

5) Yastık kılıflarımızı 3 günde 1 değiştirelim. Bu sayede yanaklarımızdaki sivilceden bir miktar kurtulmuş oluruz.

Hep bir şeyler sürecek değiliz biraz da içelim.

6) Mental olarak rahatlatmakla bilinen ve akla ilk gelinen bitkiden bahsedelim. Tabi ki lavantadan bahsediyorum. Düzenli olarak tüketildiğinde hem sivilcelerinizin kurumasına hem de vücudunuzun dinlenmesine yardımcı olur.

Değerli yağlar serisi

7) Çoğumuz inanmasak da gerçekten çok değerli yağlar vardır. Bunlardan en bilindiği ve gerçekten en işe yararı çay ağacı yağı. Uyumadan önce temiz cildimize uygulayarak cildimizi bakterilerden arındırabiliriz.

Sivilcelerden kurtulduk peki lekeler !

Elimizi yüzümüzden çekiyoruz.

8) Ne kadar güzel geliyor yüzümüzdeki sivilceleri patlatmak ama asla öyle bir şey yapmıyoruz . Yüzümüzdeki lekelerin baş düşmanıdır. Sivilce patlatmak o yüzden elimizi yüzümüzden çekiyoruz.

9) Çoğu kozmetik ürününde kullanılan güzel kokusuyla iştah açan Hindistan cevizi mucizesi cilt tonunu eşitlemede bize en büyük desteği veriyor. Soğuk sıkım Hindistan cevizi yağını günde bir kere masaj yaparak cildimize uygulayalım. Hem doğal hem de etkili bir çözümdür.

Kuruluktan dolayı çıkan sivilce mi ???

10) Cildimizin en çok ihtiyacı olan şey nedir? Nem dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki nem. Cildimizi her gün düzenli olarak nemlendirelim. Bunun için cildinize en uygun nemlendiriciyi seçin veya bunun yanında yine doğal yağlardan olan lavanta yağını kullanabilirsiniz.

Lıkır Lıkır İçelim

11) Cildimizin kurtarıcı dostu olan ve her yerde kolayca bulunan günde en az 2 litre için diyenlere hak vermemek elde değil, evet  evet su kesinlikle en az 2 litre su içelim cildimiz hem genç yaşlansın hem de sivilcelerimiz geçsin.

Doktorcuğum

12) Salgın döneminde çoğumuz dışarıya çıkmaya çekiniyorken hastaneye gitmek biraz ürkütücü gelebilir size ama baktık ne yaptık ne ettik geçiremedik o zaman da sivilcelerimiz çok derinleşmeden hemen bir uzman doktora başvurulmalı  asla ihmal edilmemeli yoksa bu sefer geç kalmış olabilirsiniz.

Cildimiz bu kadar zorlukla uğraşırken ona değer vermek en büyük hakkımız ona iyi bakalım.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Gülnaz
  Gülnaz
  ziyaretci
  8 ay önce

  Haklısınız valla şu zor dönemlerde birde yüzümüzde çıkan sivilceler ile uğraşıyoruz öneriler için sağolun

  Cevapla
  14