Saçı Özüne Döndüren Mucizevi Yağlar

 Saçı Özüne Döndüren Mucizevi Yağlar
Okunuyor Saçı Özüne Döndüren Mucizevi Yağlar

Türk insanının saçı dünya genelinde ki insanlar ile kıyaslandığında, araştırmalar sonucu en yüksek keratinli saç olduğu belirlenmiştir.

pexels владимир васильев 5003436

Ama günümüz şartları, hava koşulları, beslenmemizdeki değişiklikler ve sıkıntı da eklenince  kafamızdaki saçlar bir bir bizi terk etmeye yıpranmaya ve solmaya başlar.

Boya faktörü de oldukça etkili gibi görünsede çok sık uygulamayıp bakım yapıldıkça diğerleri kadar saçı yıpratmıyor

pexels deena 1670467

şimdi gelelim saçımızı dünya araştırmalarında ön sıraya koyduran o özüne keratinli sağlam yapıya geri döndürecek mucizevi yağlara

1-ARGAN YAĞI

pexels karolina grabowska 4021773

Argan yağı,argan ağacının çekirdeklerinden üretilen bir yağdır.Çoğunlukla yağ asitlerinden oluşan argan yağı içeriğinde çokça A,C,F,E vitaminleri ve omega 3 bulundurur.Koparak dökülen,yıpranmış,çabuk kırılan ve mat saçlar için harika bir seçenektir.Saçın kaybedilen esnekliğini geri kazanmasını sağlar.Zor taranan saçlar için sprey olarak kullanılabilir.

 2-LAVANTA YAĞI

pexels david bartus 1166209 COLLAGE

Eşsiz kokusu ile bilinen lavanta saçlarımızı matlıktan ve kepek oluşumundan kurtarıyor.Ayrıca hoş kokusu ve uçucu olması ile uzun bir süre beklememiz açısından zorluk çıkarmıyor.Erkeklerde saç beyazlamasını erteler.Saç kuruluklarını ve kırılmalarını önler.

3-HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

pexels dana tentis 725998 COLLAGE

Artık neredeyse hepimizin evinde olan bu yağ bir çok alanda kullanılıyor.Özellikle cilde nem vermesi ile bilinir.Ve hoş kokar.Saçlarımızı gürleştirirken C,E,K vitaminleri ve potasyum ile saçımızı besler.

4-BADEM YAĞI

pexels karolina grabowska 4084688 COLLAGE

Egzamaya ve sedefe de iyi gelen badem yağı,ciltteki kaşıntıyı azaltıp kepek oluşumunu önler.Cilt tahrişlerini onarır.Saça parlaklık ve canlılık verir.

*yağları cildimize nazikçe masaj yaparak ve bir süre bekleterek uygulayabiliriz.

Yorum Yap