Sizi Ekrana Kitleyecek Efsane Fimler

 Sizi Ekrana Kitleyecek Efsane Fimler
Okunuyor Sizi Ekrana Kitleyecek Efsane Fimler

Sinema Severlerin, İzlenecekler Listesinde İlk Sıralara Girmesi Gereken Efsane Filmler

pexels amateur hub 3571503

 

THE BOY İN THE STRİPED PYJAMAS[Çizgi Pijamalı Çocuk] 

Cizgili Pijamali Cocuk Posteri 1

IMDB /8.5 Savaş-Korku

ıı.Dünya savaşı sıralarında Nazi Almanyası bir alman askerini Auschwitz toplama kampına gönderir.Alman Askerinin 8 Yaşındaki oğlu ve toplama kampındaki yahudi çoçuğun yahudi çocuğun çitlerin engel olmadığı arkadaşlığını konu alan bir filmdir.

Filmin süresi 94 dakikadır

 

2-THE PRESTİGE[PRESTİJ]

Prestij f 1

IMDB/8.5 GİZEM/DRAM

gizemli film dalında en iyi 10 film arasına giren Prestij yazar Christopher Priest romanından uyarlanmıştır.2016 yılında ABD ve Birleşik krallık ortak yapımıdır.

Birlikte çalışan iki sihirbazın sonrasında rekabet ile başlayıp kin,ihanet,öfke ile ilerleyen çatışmasını anlatan bir filmdir.Peki bu savaşı kim kazanacak?Film boyunca heyecandan bu soruyu kendinize çokça soracaksınız.

Filmin süresi 128 dakikadır.

 

3-SORAYA’YI TAŞLAMAK

Picture of The Stoning of Soraya M

IMDB/8.0 DRAM

Yaşanmış gerçek bir hikayeden alınmış olan film 2009 yapımıdır.Erkek egemen ve bağnazlığın hüküm sürdüğü iran’da kainatın yaratıcısı cenneti ayaklarına serdiği ama aciz, kadını mal, dünyayı kendi sanan erkek toplumu yüzünden dünyada cehennemi yaşayan ve recme kurban edilen kadının hikayesidir.Şiddet görmüş her kadın biraz Soraradır aslında.Bağnazlığın ve çok bilmişliğin karşında çaresiz.

Filmin süresi 1 saat 56 dakikadır

 

4-CENNETİNÇOCUKLARI

Cennetin Cocuklari Bacheha Ye Aseman DVD kapagi

IMDB/8.8 DRAM/ÇOCUK

1997 İran yapımı olan film ABD’de gişe rekorları kırmıştır.Yoksul bir ailede doğan Ali, kardeşi Zehranın ayakkabılarını tamirciden gelirken kaybeder.Kendi ayakkabısını kardeşiyle ortak kullanmak zorunda kalır çünkü bunu bidaha ayakkabı alacak gücü olmayan babasına söyleyemez.Bu sır artık onların serüvenidir.

Filmin Süresi 89 Dakikadır

 

5-THE PLATFORM

The Platform poster

IMDB/7.0 GERİLİM/KORKU

2019 ispanyol yapımı bir film olan platform,kule tarzı dikey bir hapishane de geçiyor.Her 30 günde bir mahkumların katlardaki yeri değişiyor.Başlangıçta en üst katta duran ve üzeri yiyeceklerle dolu olan platform her katta sabit bir süre duruyor. Ve mahkumlar bu yiyeceklerle besleniyor ama yukarı kattakiler çok fazla yiyip bencil davrandıkları için en altlara asla yiyecek gitmiyor.Tıpkı dünya sistemi gibi çalışan bu platformda bakalım kimler hayatta kalacak.

Filmin Süresi 94 Dakikadır

 

6-LUCY

Lucy Turkce Poster

IMDB/6.4 AKSİYON/BİLİM KURGU

2014 yapımı Fransız bilim kurgu filmidir.Tayvan’da yaşayan Lucy tehlikeli uyuşturucu şebekesinin kuryeliğini yapmak zorunda kalır.Vücuduna yerleştirilen uyuşturucu maddeler kanına karışarak mucizevi bir durum gerçekleşir.Normal bir insan beyninin yüzde 10’unu kullanabilirken Lucy bunun yüzde 100 ünü başarabilmektedir.İnsan üstü yeteneklere sahip olan Lucy acımasız bir savaşçıya dönüşüyor.

Filmin Süresi   1 Saat 30 Dakikadır

Yorum Yap