Yeniden Doğuş ( Anka Kuşu)

 Yeniden Doğuş ( Anka Kuşu)
Okunuyor Yeniden Doğuş ( Anka Kuşu)

Yeniden Doğuş,

Her sonun bir başlangıcı olduğu anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğmak hayatın bir parçası. Sonlanan yaşantıların geri kazanılamayacak sanılan her bir duygunun eninde sonunda yeniden hayat bulacağı hissi hep var olur mu?

 

 

Ateş Saçan Anka Kuşu Elmas Mozaik Tablo 46x69 cm- marcelsanat.com

Birbirini seven iki insanın yaşadığı yoğun duygular sanki başka hiçbir bedende hayat bulmayacak gibi hissedilir fakat her duygu bir gün yeniden şekillenir. Canlanan duygu aynı hissi yaratmasa da duygular benzer kalıplarda insanların hayatlarında şekillenir.  Kayıp hissi aynı duyguları içermese de sonuç olarak insanların hayatında kaybedilen bir olgu olay döngüsü vardır. Yaşam hissi de buna benzerdir. İnsanlar duyguları yaşama konusunda yoğunluk olarak farklılıklar gösterebilir. Yaşanılan bu yoğunluk  verilen değerle ilgilidir. Değer duygusu her insanda aynı hissedilmez.  Yaşantılarımız , geçirdiğimiz zaman, bakışlarımız, cümleye dökülen kelimeler, karşımızdaki kişi görmeden de yaptığımız fedakarlıklar bu gibi bir sürü duygu yumağı bir gün karşımızdaki kişiye karşı değişse bile bir gün tekrardan aynı hisleri benzer şekilde hissedebiliriz.

Savaş karşıtı kuşların şiiri: Zümrüdü Anka | Dursun Özden Website

Her vazgeçişin yeniden doğulan bir umut ışığı vardır. Yeniden küllenen duygular daha güçlü daha canlı olabilir. Her son bitiş olmayabilir ve her başlangıç yeni bir ümidi vaad edebilir.

 

Yorum Yap